Start    Aktualności   Historia   Archiwum   Gwiazdy Arlekinady    Jury   Media o nas    Facebook   Kontakt

IV Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych "Arlekinada"

SPEKTAKL "Królowa Nocy"

25 marca 2006 r., godz. 18.00
Teatr Miejskiscenariusz i reżyseria
Łukasz Czuj

kierownictwo muzyczne i aranżacje
Halina Jarczyk

występują:
Janusz Radek - wokalista aktor
Halina Jarczyk - skrzypce
Jacek Hołubowski - akordeon
Grzegorz Piętak - kontrabas

kostium: Michał Urban
tajemny głos: Tomasz Wysocki


Recital "Królowa nocy" to spektakl muzyczny z udziałem Janusza Radka, artysty obdarzonego niezwykłym głosem, nagrodzonego Grand Prix na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zbudowana z songów opowieść o fascynacjach, zaskakujących przygodach i coraz to nowych (dwunastu) wcieleniach Sandora Vessanyi - konesera sztuki estradowej, badacza kobiecej natury, ekscentryka, mężczyzny zafascynowanego postaciami wampa, scenicznej diwy, szansonistki z kabaretu.

Znakomity parodysta Janusz Radek, kreując głównego bohatera tego muzycznego przedstawienia, wykonuje trzynaście piosenek utrzymanych w bardzo różnej stylistyce. Każda z nich jest osobną, zamkniętą opowieścią, minispektaklem, w którym wokalista sięga po bardzo różnorodne techniki wokalne.

Odwołując się do rozmaitych konwencji scenicznych, tworzy zaskakujące pastisze znanych wykonawców (m.in. Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen, Krzysztof Cugowski, Violetta Villas).

Poszczególne utwory muzyczne łączą ironiczny komentarz albo dopowiedzenia na temat kolejnych wcieleń Sandora Vessanyi. Program zrealizowano w "Piwnicy pod Baranami".


Janusz Radek
Charyzmatyczny wokalista i aktor, którego debiutancki album "Królowa Nocy" w miesiąc po premierze otrzymał miano Złotej Płyty, a następny pt. "Serwus madonna" był nominowany do nagrody Fryderyki 2004. Pierwszy raz pojawił się na scenie w roku 1990 podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych z Poezją zdobywając od razu I nagrodę. Wraz z Grzegorzem Halamą i Robertem Kasprzyckim współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Nagrywał z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Preisnerem, Ryszardem Rynkowskim. Bywa artystą Piwnicy Pod Baranami. Z piosenką "Pocztówka z Avignon" zajął 5 miejsce w finale polskich eliminacji konkursu Eurowizja 2004. Zdobywca Grand Prix, nagrody publiczności i nagrody dziennikarzy na XXIV Przeglądzie Piosenki Aktorskiej Wrocław 2003. Laureat nagrody dziennikarzy podczas jubileuszowego KFPP Opole 2003, gość specjalny Festiwalu Sopot 2003. Radek to piosenkarz obdarzony niezwykłym, zjawiskowym głosem, oprócz klasycznego męskiego repertuaru, brawurowo wykonuje też piosenki wymagające kobiecej skali głosu. Janusz Radek jest gwiazdą musicali: Jesus Christ Superstar w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Sen nocy letniej w Teatrze Muzycznym w Gdyni czy Opowieści Jedenastu Katów w Teatrze Ludowym w Krakowie (za piosenkę Ja jestem wamp z tego ostatniego zdobył nagrody we Wrocławiu.)

organizatorzy: sponsor:

WWW.ARLEKINADA.INOWROCLAW.INFO.PL