Start    Aktualności   Historia   Archiwum   Gwiazdy Arlekinady    Jury   Media o nas    Facebook   Kontakt

Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych

Gwiazda Arlekinady 2015

 

2015-03-28 Koncert Anity LipnickiejKoncert odbędzie się w ramach XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” (27-28 marca 2015 r.)

DATA – sobota, 28 marca 2015 r., godz. 18.00
MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2
Bilety –Kujawskie Centrum Kultury – informacje wkrótce

W październiku 2013 roku ukazała się nowa płyta artystki „VenaAmoris", pierwszy od trzynastu lat autorski krążek nagrany w języku polskim. Album zawierający dwanaście klimatycznych piosenek z kręgu alternatywnego pop’u wzbogaconego rytmami z nurtu „Americana”, będącego wypadkową wpływów folku i alternatywnego contry zarejestrowano w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Grandaddy ,Goldfrapp), którego artystka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty. Całość zmiksował Stuart Bruce (Bob Marley, Yes, Van Morison, David Sylvian, Cate Bush i inni).

- Chciałam nagrać coś, co nie będzie przypominało żadnych moich wcześniejszych dokonań, ani kojarzyło się z niczym, co można usłyszeć na naszym rodzimym rynku muzycznym – zdradza Anita – postawiłam na niekonwencjonalny zestaw kolorów i vintage'owe brzmienia, instrumenty takie jak pedalsteel, banjo, wibrafon czy Wurlitzer ”.

Michał Wardzała komentuje: „Współpraca z Anitą to dla nas zaszczyt i wielka radość. Choć to dopiero kilkumiesięczna znajomość, mam mocne poczucie, że tak pod względem artystycznym, jak i personalnym, jest to artystka, która idealnie wpisuje się w filozofię MysticProduction. Pasja, szczerość, dobra energia i wielki talent - to cechy, którymi Anita emanuje”.

Zapraszamy!

organizatorzy: sponsor:

WWW.ARLEKINADA.INOWROCLAW.INFO.PL