Start    Aktualności   Historia   Archiwum   Gwiazdy Arlekinady    Jury   Media o nas    Facebook   Kontakt

III Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych "Arlekinada"

Teatr OdMowy z Tarnowa zgarnął wszystko

 
Sobotni wieczór dla Teatru OdMowy z Tarnowa był bardzo szczęśliwy. Mało to, a może nawet nikt nie mógł się spodziewać, że taki "wór" nagród trafi do rąk jednego z uczestników XIII Arlekinady.
Ale zacznijmy od początku. O uznanie jury w składzie: Ewa Błaszczyk, Beata Kawka, Łukasz Maciejewski, Jerzy Rochowiak, ubiegało się 8 zespołów teatralnych:

Teatr CBR’60 z Brodnickiego Domu Kultury
– Fotoplastikon w reż. Anety Giemzy-Bartnickiej
Teatr „Cyk” z Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku
– Epopeja w reż. Anny Rozmianiec
„Teatrzyk Błękitnego Czasu” z MDK w Sopocie
– Spadanie w reż. Krystyny Cyberskiej
Grupa teatralna MOW z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy
– Łaknąć w reż. Pawła Lewartowskiego
Teatr „OdMowy” ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „Europa-Polska” w Tarnowie
– Łysa śpiewaczka w reż. Jędrzeja Hycnara
Teatr „Avis” z LO im. K. K. Baczyńskiego w Nowej Soli
– Sztukmistrz w reż. Alicji Chyżak-Fitas i zespołu
Teatr „Igraszka” z Klubu Osiedlowego „Kalina” Spółdzielni Mieszkaniowej
„Rodzina Kolejowa” w Białymstoku
– Za wszystko trzeba płacić w reż. Agnieszki Marchel i Anny Bayer
Teatr „Teatrans” z Pałacu Młodzieży w Gdańsku
– Erwinka w reż. Marzeny Wojciechowskiej-Orszulak

Jeszcze przed rozpoczęciem gali odbył się długo oczekiwany przez wielu koncert Anity Lipnickiej - muzycznej gwiazdy tegorocznego festiwalu. Następnie już wszyscy oczekiwali na werdykt Jury.

Chyba po raz pierwszy w historii Arlekinady tyle nagród przypadło w udziale jednej grupie teatralnej. Mowa oczywiście o teatrze „OdMowy” ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „Europa-Polska” w Tarnowie. Poza I miejscem, Jędrzej Hycnar otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera, Angelikę Smyrgałę uznano za najlepszą aktorką, a Michała Piotrowskiego za najlepszego aktora. Przyjaciel Arlekinady docenił talent aktorski Michała Pustelnika.
Beata Kawka ufundowała Jędrzejowi Hycnarowi, aktorowi i reżyserowi grupy, udział w warsztatach aktorsko-dubbingowych w Film Factory Studio.

Drugą nagrodę Festiwalu zdobył „Teatrzyk Błękitnego Czasu” z MDK w Sopocie, a trzecia przypadła w udziale Teatrowi „Igraszka” z Klubu Osiedlowego „Kalina” Spółdzielni Mieszkaniowej „Rodzina Kolejowa” w Białymstoku.

Wyróżniono także Teatr „Cyk” z Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku.

Doceniono także talent aktorski Zofii Wiśniewskiej z Teatru „Cyk”, Karola Adamowicza z „Teatrzyku Błękitnego Czasu” i aktorek z Grupy teatralnej MOW z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy przyznając wyróżnienia aktorskie. Grupa z Kruszwicy odebrała także wyróżnienie za wyrażanie prawdy o sobie.

Teatr „Igraszka” z Klubu Osiedlowego „Kalina” Spółdzielni Mieszkaniowej „Rodzina Kolejowa” w Białymstoku odebrał nagrodę za najlepszą scenografię.

Jury Młodzieżowej Rady Miejskiej przyznało nagrodę za najlepszy spektakl Arlekinady tetrowi "Cyk", a Agatę Łabno z Tarnowa za najlepszą aktorkę.

Jury Młodych wręczyło nagrodę dla najlepszej aktorki, którą została Emilia Wójciak. Najlepszym aktorem wybrany natomiast został Jan Minksztym.
 

organizatorzy: sponsor:

WWW.ARLEKINADA.INOWROCLAW.INFO.PL