Start    Aktualności   Historia   Archiwum   Gwiazdy Arlekinady    Jury   Media o nas    Facebook   Kontakt

III Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych "Arlekinada"

 


fot. Andrzej Świetlik

Jacek Bończyk - polski aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański.
Jest absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie - Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu (rocznik 1992). Chętnie sięga po teksty poetyckie i piosenki autorów francuskich
„Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie - posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty”. (fragment recenzji płyty „Następny”, Wojciech Młynarski)


W sobotę, 29 marca 2014 roku o godz. 18.00, w inowrocławskim Teatrze Miejskim odbędzie się koncert „Resume z wątkiem kosmicznym” w wykonaniu Jacka Bończyka i zespołu w składzie: Fabian Włodarek – intrumenty klawiszowe, akordeon, Paweł Stankiewicz – gitary, Konrad Kubicki – kontrabas, gitara basowa, Robert Siwak – perkusjonalia. Koncert będzie zwieńczeniem, trwającego 2 dni (28-29 marca br.) XII Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”.

9 września 2013 roku pod wydawnictwem MTJ ukazała się nowa płyta Jacka Bończyka „Resume z wątkiem kosmicznym”, która jest swego rodzaju podsumowaniem jego drogi artystycznej oraz bogatego repertuaru, który prezentuje publiczności od wielu lat – przede wszystkim od chwili zdobycia nagrody Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2000 roku.

Płyta pokazuje szeroki wachlarz możliwości Artysty we wszelkich możliwych odsłonach i smakach: z pogranicza tanga, piosenki francuskiej, poezji śpiewanej oraz piosenki autorskiej. Aktor świadomie sięgnął do utworów, które go ukształtowały i miały wpływ na jego styl. W najnowszym programie zaśpiewał teksty swoich mistrzów: W. Młynarskiego, St. Staszewskiego, G. Ciechowskiego oraz E. Stachury, sięgnął także do swoich ulubionych utworów Ch. Aznavoura, C. Nougaro i A. Piazolli. Nagrał też własne utwory, które w bardzo osobisty sposób dopełniają płytę.

Dzięki „Resume“ dowiemy się, co Jacek sądzi o miłości, upływie czasu i odchodzeniu w przestrzeń. O kosmosie. Na najnowszej płycie Jacka Bończyka zagrali muzycy, którzy mieli swój udział w sukcesie poprzedniego wydawnictwa „Mój Staszewski“, znani z brawurowych interpretacji oraz świetnego przekazu i kontaktu z publicznością.

Płyta została nagrana na tzw. setkę, czyli jako studyjna płyta koncertowa – wszyscy muzycy nagrywali „tu i teraz“. Dzięki temu odbiorca płyty będzie mógł odnieść wrażenie, że Jacek Bończyk z zespołem gra specjalnie dla niego...
 

organizatorzy: sponsor:

WWW.ARLEKINADA.INOWROCLAW.INFO.PL